Захід,
присвячений
ДНЮ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ
МЕТА
– Вшанування пам’яті героїв національно-визвольних змагань, мужності та героїзму сучасних захисників суверенітету і територіальної цілісності України – воїнів АТО;
– утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження історичної пам’яті про доленосні події в Україні початку ХХІ століття та сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в учнівської молоді,
– привернення уваги юних митців до глибокого осмислення героїчної історії України і рідного краю;
– виявлення обдарованих дітей, підвищення їх художнього та виконавського рівнів.
Обладнання: ноутбук, відеопрезентації, портрети козаків, учасників АТО с.Миколаївки - Кабак М.Г., Горчак Г.Ф., Гувір С.О., проектор, вишитий рушник, хліб, вислови про патріотизм.
Хід заходу
УЧИТЕЛЬ: Шановні друзі! Сьогодні, 14 жовтня, вся Україна відзначає День захисника України і День українського козацтва.
Сьогодні ми свято починаємо,
Де про славу козацьку згадаємо.
А би не забути історію роду,
Аби бути гідними свого народу.
Під козацький марш дівчина в українському вбранні вручає хліб на рушнику.
Ведуча 1. Козацтву належить особливе місце в історії України й історичній пам’яті українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України 17-18 століть. День Покрови, 14 жовтня, святкують в усіх козацьких громадах світу дуже урочисто, з молебнями про живих, з панахидами за тими, хто відійшов у вічний світ, із урочистими загальними зборами козаків. І ми сьогодні зібралися у цьому залі, щоб відзначити це свято.
Улюблена Богом перлина
Для всіх українців одна –
Козацька моя Україна,
Хлібів золотих сторона
Відео про Україну (141637519914.mp4)
Ведуча 2. Цей день обрали невипадково. Споконвіків на свято Покрови наші пращури вшановували воїнів-захисників. Традиція ця дуже давня і походить ще з часів Київської Русі. Козаки вважали Покрову своєю заступницею. На Січі була церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці. Збираючись у похід на ворога, козаки проводили молебень до своєї покровительки. Повернувшись щасливо з походу, дякували їй за збережене життя.
Ведуча 1. Примітно, що свято Покрови Пресвятої Богородиці має й іншу назву – Козацька Покрова, що свідчить про шанобливе ставлення українських воїнів до релігійних дат. Козаки вірили, що свята покрова Пресвятої Богородиці охороняє їх. Історично в цей день було прийнято згадувати і віддавати належне козацькій доблесті. Саме 14 жовтня на Січі обирали нового отамана і влаштовували свято козацької мужності та відваги.
Відео про походження свята (Час згадати нашу славу, брате! (До Дня захисника України та Дня українського козацтва).mp4
Ведуча 2.Як відомо, людина нерозривно пов’язана з минулим свого народу, його історією, і сьогодні ми перегорнемо одну зі сторінок нашого славного минулого.
Ведуча 1. День захисника України – свято не тільки військових. Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни, день усіх небайдужих, які своєю професійною діяльністю, сумлінною працею, волонтерською роботою забезпечують Україні захист.
Ведуча 2.Ми можемо пишатися тим, що Україна ніколи не поневолювала інші народи, а вміло захищала себе від ворогів. Був час, коли всю нашу землю загарбали й поділили між собою сусідні держави. Нестерпно було жити українському народові в неволі.
Ведуча 1. Ми не можемо не згадати жахливої сторінки в історії Українського народу як Друга світова війна.Україна в ході Другої світової війни зазнала більше руйнувань, ніж будь-яка інша європейська країна. А скільки українських захисників поклали голови за наше мирне майбутнє! А скільки синів , татусів рідні не дочекалися із війни! Щодня чекаючи звістки, довгоочікуваних листів-трикутників.
Відео про листи (лист сина до батька на фронт)
Ведуча 2. Перегорнімо сучасну сторінку історії України, вдивімось в обличчя наших героїв – захисників України! Революція гідності, події на Донбасі…Вони тривожать наші душі, не залишають байдужими жодного громадянина України, і тому кожному з нас необхідно усвідомити, за що боролися учасники Революції Гідності і заради чого пожертвували своїм життям Небесна Сотня, заради чого захищають нашу Україну воїни АТО.
Ведуча 1. Напевне, кожен із нас. Навіть у глибині душі, не міг подумати, що буде жити в часи, коли повсюди чути слово війна. Воно так непрохано увірвалося в наш словник, його чути як із вуст найменшого українця, так із вуст дорослого громадянина.
Ведуча 2. Настав той час! Війна настала! Ніким не оголошена війна. Несправедлива, незрозуміла війна…Війна це горе не однієї людини, а цілого народу. Будь- яка війна несе смерть. Каліцтво вдягає в жалобу тисячі материнських сердець. Захисники не шкодують свого здоров’я, готові покласти своє молоде життя на вівтар боротьби із сепаратистами на вистражданих східних кордонах країни. Це наш біль і наша гордість, це наші сльози і наш душевний щем вдячності за все, що зробили ці люди для нас. Вони – теперішній голос нашого сумління, своїм прикладом показують силу та незламність українського духу.
- 1. Згадаймо наших героїв, і не тільки наших, а й всієї України – нашої рідної неньки. Хлопці, батьки, брати, сини загинули за нашу свободу і залишаться назавжди в нашій пам’яті захисниками, і тому вони – Небесна Сотня.
Пісня «В нашому серці будуть жити» співає ансамбль «Смарагд»
Ведуча 2. Тисячі людей прийшли на головну площу столиці не для того, щоб слухати палкі промови політиків. Вони з квітами та свічками прощалися із загиблими героями. Сліз на Майдані не приховують, їх не соромляться ані жінки, ані чоловіки.
Відео про загиблих Небесної Сотні (Geroi_ne_vmirayut__Nebesna_sotnya..mp4)
Ведуча 1. Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв Небесної Сотні в наших серцях, а розмірений бій годинника підкарбовує час скорботи, душевного болю і жалю..Тож хвилиною мовчання вшануємо невмирущу пам’ять про загиблих героїв, героїв-захисників.
Хвилина мовчання
Ведуча 2. Сьогодні героїв дедалі більшає, адже кожен, хто стає на захист своєї держави, поповнює лави добровольців у війні на сході країни, - герой. Кожен , хто робить свій внесок у перемогу України – герой. Кожен, хто ризикує життям, аби надати таку потрібну допомогу в зоні АТО, - герой. І ми горді тим, що маємо стільки героїв із хоробрими серцями, які рятують Україну. І саме таким героям присвячуємо наступну сторінку.
Ведуча 1. Захищати Вітчизну – це справа для справжніх чоловіків! Це справа наших воїнів-захисників, захисників державних кордонів України, прикордонної військової частини с.Курортне. Це не просто слова: честь, кар’єра, звання або чин…Захищати Вітчизну – то вічний вогонь у вінках, то з усіх почестей чести, то професія, хлопці, така. Щодня ми звертаємося до Господа Бога з молитвами, щоб поверталися живими та здоровими до своїх рідних домівок.
Учень1
Повертайся, будь ласка, живим,
Я прошу не багато й не мало.
Кожен вечір молюсь всім святим,
Щоб нещастя тебе не спіткало,
Щоби янгол закрив від біди
Над тобою розправивши крила,
І щоб куля лихої орди
Не побачила, не зачепила
Ясним ранком та днем дощовим
Я шепочу у синєє небо:
Повертайся, будь ласка, живим,
Батьківщина чекає на тебе.
Пісня «Дай Боже сили нашим солдатам» Христина Панасюк
Вчитель: У нас сьогодні у гостях громадянин України, наш земляк, який активно брав участь у військових діях на Сході – Шпак Олексій Павлович. Зустрічайте!
-Що по-вашому, означає бути гідним громадянином своєї держави? Які ваші побажання молодому поколінню українців?
Виступ Шпака О.П.
Ведуча 2. Ми приймаємо ваші побажання і будемо намагатися стати гідними громадянами своєї країни.
Під час бойових дій ворог залишає захисників України шансу на повноцінне життя. На полі бою вони втрачають верхні або нижні кінцівки, втрачають зір. Це ті, хто втратили на війні кінцівки, але не втратили сили духу і своїм прикладом надихають тисячі українців. Їх ім’я– нескорені.
Вони і надалі продовжують захищати честь нашої держави далеко за її межами. Нещодавно нескорені повернулися з олімпіади ,яка відбулася у Торонто. І уявіть собі, з 14 медалями, з них 8 золотих та по 3 срібних та бронзових. І такий результат вивів нашу збірну на друге місце у командному заліку. Ми їх вітаємо! Отже, це ще раз доводить, що нам є з кого брати приклад.
Відео про нескорених
(Сильні духом- герої АТО - Вікна-новини - 23.05.2016.mp4)
Ведуча 2. Ми учні Миколаївського НВК також підтримуємо військових у зоні АТО: готуємо подарунки, виготовляємо обереги та пишемо листи бійцям. Ось один з них.
Учень 1.
Мій любий солдате, пишу я до тебе
З подякою від щирого серця,
Що маю сьогодні я мирнеє небо.
Й надію, що лихо минеться.
Ти зараз на Сході – мене захищаєш,
Щоб мирним у мене був сон,
І те, що молюсь я за тебе, не знаєш
На це не потрібно ікон.
Я просто у небо звертаюсь до Бога,
Щоб він тебе скрізь боронив,
Безпечною всюди була щоб дорога
І стало на все тобі сил.
Щоб ти повернувся вцілілим, благаю,
Молюся за тебе щодня.
І хоч особисто тебе я не знаю
Мені відтепер ти рідня !
(Учні передають листи та подарунки військовим)
Ведуча 1. Друзі!Хочеться, щоб кожен із нас завжди почувався частинкою нашої славної держави. Зрозумійте, що ви її сьогодення і майбуття, саме ви творите долю Батьківщини. У кожного з нас є можливість зробити свій внесок у її розвиток. Якщо ми житимемо у злагоді, братерстві, поважатимемо, розумітимемо, підтримуватимемо одне одного, якщо у кожного в серці буде гордість і любов до своєї землі - наша Україна розквітне. Тож побажаймо всім нам жити в Україні – єдиній країні! Україна - наш спільний дім! Україна – це я! Україна - це ти!
Пісня «Україна – це я! Україна – це ти!»
|